Tıkalı Banyo Gideri Doğal Yollar İle Nasıl Açılır? 7 Tavsiye

Tıkalı Banyo Gideri Doğal Yollar İle Nasıl Açılır?

Banyo gideri bir çok sebepten ötürü tıkanıklığa sebep olabilir. Tıkalı Banyo Gideri Doğal Yollar İle Nasıl Açılır? 7 Tavsiye banyo giderleri günümüzde birçok faktöre bağlı olarak tıkanabilir ve bu tıkanmalara bağlı olarak sorunlar oluşabilir. Tıkanıklıkların oluşumunda günümüzde genellikle su kaçakları en belirleyici etmenler arasında bulunuyor. Su kaçakları neticesinde banyolarımızın giderleri tıkanabilir ve bu durumda tesisat sisteminin ciddi manada bozulmasına sebep olabiliyor. Ray tesisat yılların vermiş olduğu tecrübe ile bilgi birikimini paylaşmaktadır.

Tesisatçı yapacağı işlemler haricinde evde tıkalı banyo giderini açmanın günümüzde birçok farklı doğal yolu bulunuyor. Tıkalı Banyo Gideri Doğal Yollar İle Nasıl Açılır?  Bu doğal yollar hemen hemen herkesin evde giderlerini açabilmelerine olanaklar sağlayan son derece etkili yöntemler olarak ön plana çıkıyor. Tıkalı banyo gideri açmak istiyorsanız evde deneyebileceğiniz en pratik yöntemler karbonat, sirke, liman, sıcak su gibi yöntemlerdir.

1- Karbonat ile Gider Açma

Karbonat günümüzde banyo gideri açma konusunda en çok bilinen ve ön plana çıkan yöntemler arasında bulunuyor. Bu yöntemin günümüzde popüler olmasında birçok faktör etkili olmaktadır. Karbonat yönteminde yapılması gereken sıcak su ile karbonatın karıştırılmasıdır. Sıcak su ve karbonat karıştırıldıktan sonra gider bölmesine işlem uygulanır, işlemi düzenli olarak uyguladığınız taktirde çok kısa bir süre içinde sorun tamamıyla ortadan kalkacaktır.

Karbonat ile Gider Açma

2- Limon ile Gider Açma

Limon günümüzde banyo gideri açma konusunda ön plana çıkan bir diğer yöntem olarak biliniyor. Bu yöntemin popüler olmasındaki en önemli faktörlerin başında limonların hemen hemen her evde bulunması olarak ön plana çıkıyor. Evinizde limon bulunması durumunda bu yöntemi kolaylıkla deneyimleyebilirsiniz. Limon suyla karıştırılarak gidere uygulanır. Keskin bileşenlerden oluşan limon daha gidere temas eder etmez etkisini gösterir ve böylelikle hızlı bir şekilde giderinizde biriken kalıntıları ortadan kaldırır.

3- Elma Sirkesi ile Gider Açma

Elma sirkesi keskin bileşenlerden oluşan ve aynı zamanda keskin kokusuyla bilinen bir ürün olarak piyasada biliniyor. Elma sirkesiyle gider açma günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntem çeşidi olarak biliniyor. Giderleri açma konusunda yetkin performansa sahip olan elma sirkeleri sıcak suyla karıştırıldıktan sonra gider bölmesine dökülür, gider bölmesine döküldükten sonra hızlı bir şekilde birikintiler ve kalıntılar ortadan kalmış olacaktır. Üzüm sirkesi de günümüzde kullanılıyor olsa da elma sirkesinin keskin özelliklere sahip olması onları popüler yapıyor.

4- Karbonat ve Sirke ile Gider Açma

Karbonat ve sirke kombinasyonu da günümüzde en çok kullanılan gider açma yöntemleri olarak biliniyor. Bu yöntemin ön plana çıkmasında günümüzde etkili olan en önemli detay hızlı bir şekilde verim almak olarak ifade edilebilir. En geç 2 dakika için karbonat ve sirke karışımı gidere uygulandığında sorun tamamıyla ortadan kalkacaktır.

5- Diş Macunu ile Gider Açma

Diş macunları evlerimizde mutlaka bulunan ürünlerin başında geliyor. Diş macunuyla gider açma konusunda çok az bilgi sahibidir, fakat bu yöntem son derece etkili bir yöntem çeşidi olarak ön plana çıkıyor. Diş macunun içinde bulunan doğal ve kimyasal bileşenlerin birikintileri yok ettiği bazı denemeler sonucunda anlaşılmıştır. Diş macununu gidere uygularken limonla karıştırmakta etkili bir yöntem karışımı olabiliyor. Limon ve diş macunu karışımıyla hızlı bir şekilde çözüme kavuşabilir ve böylelikle gider tıkanıklığı sorunlarından hızlı olarak kurtulabilirsiniz. Diş macunları aynı zamanda limondan başka karbonatla da kombinasyon şeklinde giderlere uygulanabiliyor.

6- Naftalin ile Gider Açma

Naftalin banyo gideri açma konusunda en etkili yöntemlerden ve bileşenlerden birisi konumundadır. Fakat naftalinin mutlaka işinin ehli kişiler tarafından nasıl uygulanacağını bilen kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Aksi durumda kişiler birçok sorunla karşılaşabilir. Naftalin ağır bir bileşendir ve yanlış kullanımı sonucunda ellerde ciddi tahribata ve tahrişe sebep olabilir. Aynı zamanda çok sık aralıklarla naftalin kullanma su kaçağı problemlerini tetikleyecek yöntemlerin başında yer alıyor.

7- Sıcak Su ile Gider Açma

En basit ve pratik yöntemlerin başında yer alan sıcak su uygulaması her açıdan kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi konumundadır. Sıcak su uygulamasıyla hızlı bir şekilde giderlerinizi açabilirsiniz. Gider açma konusunda etkili bir yöntem olarak ön plana çıkan sıcak su uygulaması sizlere pek çok avantajlar sağlayan kaliteli bir yöntem çeşidi olarak gider açma metotları arasında bulunuyor. Sıcak suyu kombinasyon şeklinde de günümüzde uygulayabilirsiniz. Limon ve karbonat karışımıyla beraber sıcak su uygulamaları giderleri açma konusunda kişilere avantajlar sağlar.

tesisatçı

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kartal Su Tesisatçısı & 85TL 7/24 Tesisat Tamir Servisi
Next reading
Göztepe Su Tesisatçısı & 7/24 75TL Tesisat Tamir Servisi