Eski binalarda en sık karşılaşılan sorunların başında tesisat su kaçağı geliyor. Gözle görünen veya görünmeyen tesisat borularında yüksek basınç sebebi ile gözle gözükmese de su kaçağı olabilmektedir. Çoğunluklu eski yapılarda karşılaştığımız bu durum yeni binalarda da günümüzde karşılaşabiliyoruz. Bunun sebebi üretim esnasında sorunlu malzeme çıkartılması yada tesisat döşemesini yapan usta hatasından kaynaklanır. En ufak bir sızma damla damla dahi olsa zamanla ilerleyecek ve beton örmeye zarar verecektir.

Tesisat su kaçağı ufak bir damla ile başlar ve zamanla sürekli artmaktadır. Teknolojinin ilerlemediği ve eski müdahale şekli fayans ve duvarları kırarak kaçan tesisat borusu boyunca aranıyordu. Fakat günümüzde teknolojik cihazlar ile noktasal müdahaleler ile kaçak bulunarak müdahale edilebilmektedir. En uygun fiyatlar ve kırmadan tesisat kaçağı bulma hizmeti almak için Ray tesisat ekibi ile iletişime geçin ve tüm su sızıntılarına çözüm bulalım.

Tesisat Su Kaçağı Neden Olur

Tesisat borularından su sızıntısı zamanla ilerleyerek tüm betonu sarabilir. Tesisat su kaçağı bir çok sebepten olabilmekte ve kimi malzeme kimi ise montajlamadan kaynaklı olabilmektedir. Eski yapılarda su tesisatı çekilirken metal demir boru kullanılmaktaydı ve elverişli olduğu düşünülürdü. Fakat günümüz yapılan araştırmalar demir boruların çok daha hızlı eskiyeceği ve paslanma yapacağı gerçeğini ortaya çıkartmıştır.

Demir tesisat borusu herhangi bir bölümünde paslanma ve deformasyondan kaynaklı olarak sızıntı yapıyor olması oldukça doğaldır. Tesisat su kaçağı neden olabileceğinin en büyük nedeni ya eski yapı yada tesisatı çeken ustanın hatalı bağlantı yapmasından oluşur.  Yeni yapılarda kimi zaman bir kaç ayda kimi zaman bir kaç yılda su sızıntısı yaşanması olağan dışıdır. Ray tesisat firmamızdan tüm detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tesisat Su Kaçağı

Tesisat Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Uzun yıllardır tesisat sektöründe olan ray tesisat sizlere profesyonel çözümler uygulamaktadır. Su kaçağı bulma yöntemi uzmanlık gerektiren ve doğru bir şekilde cihaz kullanımı ile gerçekleşir. Su kaçağı olduğunu düşündüğünüz daire de ilk iş olarak musluk ve su tüketen cihazları kapatarak saat üzerinden ki sayıları not alınır. Bir kaç dakika sonra kontrol ettiğinizde saat üzerinde ki sayılarda değişiklik var ise tesisat su kaçağı dairenizdeki borularda olmaktadır. Eski usül elle, duvar kırarak yada tahmin yürüterek duvarı komple yıkmanız gerekecektir. Fakat günümüzde su kaçağı nasıl bulunur diyorsanız hemen anlatalım.

Günümüz teknolojisi tesisatlar da oluşabilecek su kaçakları için oldukça gelişmiş ve kusursuz cihazlar üretmiştir. Su kaçağı bulma cihazı duvar içerisindeki tesisatı çok net bir şekilde ekrana vererek su sızıntısının nereden geldiğini nereye kadar ilerlediğini göstermektedir. Tesisat su kaçağı bulma teknisyeni tarafından tespit edilen nokta 2 - 5 cm aralığında açılarak cihaz ile kaçak olan noktaya tesisat tamiri yapılır. Ray tesisat tarafından yapılan tüm müdahaleler garanti verilerek yerine getirilmektedir. Eğer ray tesisat dan hizmet alıyorsanız garantili olmasından ötürü tüm tesisat hizmetlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Tesisat Su Kaçağı

Kırmadan Tesisat Su Kaçağı Bulma

Bahsetmiş olduğumuz elektronik ekranlı cihazlar ile noktasal müdahale edilir. Kırmadan tesisat su kaçağı bulma hizmeti için İstanbul ilçelerinde bulunan ekiplerimiz araçlarında sabit olarak su kaçağı bulma cihazları bulunmaktadır. Su kaçağı tespit ettiniz ve ray tesisat ile iletişime geçtiyseniz ekibimiz oldukça kısa sürede adresinize gelecektir. Su tesisatçısı olarak evlerinizi inşaat artığı molozlar ile doldurmadan sadece su kaçağı olan yeri delerek işlem uygulanmaktadır.

Su tesisatçısı ihtiyaçlarınızda ray tesisat sizlere en profesyonel çözümler sağlayarak istediğiniz temiz çalışma gerçekleştirecektir. Su kaçağı probleminiz var ve gidermek için tesisatçı arıyorsanız mutlaka kırmadan su kaçağı bulma hizmeti verebildiğini öğrenmelisiniz. Duvarınızın komple yıkılmasına ve aynı sorunun bir süre tekrar etmeyeceğinin garantisini alarak çalışmalara izin vermelisiniz. En profesyonel çözümleri ray tesisat olarak sağlıyor ve iş planlamasına uyarak hareket ediyoruz.